Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Przedszkole • +48 58 682 33 54 • przedszkole@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Adaptacja przedszkolaków 2022

Adaptacja przedszkolaków 2022

22.07.2022

Drodzy Rodzice nowo przyjętych dzieci od 1 września 2022 r.

W dniach 29, 30, 31 sierpnia 2022 r., w godzinach od 9.00-11.00 odbędzie się adaptacja dzieci 3 letnich nowo przyjętych do naszych oddziałów przedszkolnych. W tych dniach dzieci przynoszą ze sobą jedynie kapciuszki na zmianę. Rodzice wchodzą z dziećmi do szatni i po zmianie obuwia, odprowadzają swoje pociechy do drzwi sali, gdzie żegnają się informując, że odbiorą dziecko przed obiadkiem. Następnie rodzice wychodzą na dwugodzinny spacer, z którego wracają o godzinie 11.00.

Okres adaptacji jest niezwykle ważnym i wrażliwym czasem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Jest to początek samodzielności i autonomii pociech, a dla rodziców czas, w którym obdarzają zaufaniem osoby opiekującym się ich dzieckiem w przedszkolu. Jest to również okres, w którym rodzice  zaczynają zdawać sobie sprawę, że ich dziecko przechodzi na inny poziom funkcjonowania społecznego. Wsparcie dziecka przez rodziców w treningu samodzielności (samodzielne ubieranie się i rozbieranie, jedzenie oraz korzystanie z toalety) zapewni mu komfort funkcjonowania w grupie przedszkolnej. Rodzice, którzy potrzebują wsparcia w okresie adaptacji, mogą liczyć na wsparcie naszej kadry przedszkolnej.

Skip to content