Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Przedszkole • +48 58 682 33 54 • przedszkole@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Rozpoczęcie roku przedszkolnego i dni adaptacyjne w przedszkolu ul. Żwirki i Wigury 8

Rozpoczęcie roku przedszkolnego i dni adaptacyjne w przedszkolu ul. Żwirki i Wigury 8

27.08.2021

Drodzy Rodzice,

Od 1 września 2021 r. rusza 5 grup oddziałów przedszkolnych ZSO 1 w budynku na ulicy Żwirki i Wigury 8.

Oddziały pracują w godzinach od 6.00-17.00.

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza osobowego dziecka zamieszczonego na stronie. Wypełniony kwestionariusz prosimy dostarczyć pierwszego dnia do przedszkola. Informacje w nim zawarte są niezbędne abyśmy mogli zaopiekować się Państwa dzieckiem.

kwestionariusz osobowy dziecka

Ogólne informacje dotyczące funkcjonowania w pierwszych dniach września Oddziałów Przedszkolnych ZSO 1:

  1. Do przedszkola przyjmowane są tylko zdrowe dzieci. Jakiekolwiek objawy choroby mogą spowodować nie przyjęcie dziecka do przedszkola.
  2. Rodzice odprowadzają dziecko do drzwi, skąd odbiera je personel przedszkola, który ocenia stan zdrowia dziecka i mierzy temperaturę.

W pierwszych dwóch tygodniach, w okresie adaptacji dziecka do przedszkola, rodzice 3 latków będą wpuszczani z dzieckiem do szatni, aby ułatwić dziecku zapoznanie się z nowym otoczeniem. W szatni dziecko odbiera personel przedszkola.

  1. Dzieci powinny być przyprowadzone do przedszkola do godziny 8.00 najpóźniej, a odebrane do godziny 17.00.
  2. 1 września 2021 r. prosimy o przyniesienie wyprawki, która jest zamieszczona na stronie przedszkola.
  3. Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, jedzenia i picia, plecaczków i podobnych rzeczy.
  4. 7 września 2021 r. o godzinie 17.00, odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami, gdzie przekażemy Państwu szczegółowe informacje dotyczące współpracy i funkcjonowania placówki. Zapraszamy.

Prosimy o przestrzeganie nakazów związanych z zakrywanie ust i zachowaniem dystansu społecznego szczególnie podczas przyprowadzenia i odbierania dziecka z przedszkola.

WYPRAWKA DLA DZIECI

Adaptacja

Od 1 września 2021 do 3 września 2021 dzieci 3 – letnie uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w ZSO 1 przy Żwirki i Wigury 8, będą objęte zajęciami adaptacyjnymi. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 11:00.

Rodzice, którzy w tych dniach nie mogą przyprowadzić dzieci tylko na zajęcia adaptacyjne, będą mieli zapewnioną opiekę nad dzieckiem w godzinach deklarowanego pobytu dziecka w przedszkolu.

Zajęcia adaptacyjne odbywają się bez udziału rodziców.

Rodzice mogą wejść z dzieckiem do szatni tylko we wstępnym okresie adaptacyjnym, który został wyznaczony na dwa tygodnie.

Skip to content